دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید هارددیسک مناسب برای دستگاه ضبط تصویر DVR

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری ساخت دوربین مدار بسته امروزه استفاده‌های فراوانی از این دوربین‌ ها در سطح شهر و یا اماکن و منازل صورت می‌گیرد. اطلاعاتی که توسط این دوربین‌ها ثبت و ضبط می‌شود نیاز به فضایی برای ذخیره و نگهداری دارند که دسترسی به آن‌ها نیز به‌آسانی صورت گیرد. برای این منظور از هارد دیسک‌ها استفاده می‌شود و شرکت‌های زیادی درحال‌حاضر ،در حال ساخت و توسعه هارد دیسک‌هایی با توانایی بالا در نوشتن اطلاعات (ثبت تصاویر) و خواندن اطلاعات (دسترسی و بازیابی تصاویر)هستند ما در این مقاله قصد داریم راهنمایی‌هایی را در اختیارتان بگذاریم تا بتوانید بهترین هارد دیسک را برای دستگاه ضبط تصویر DVR خود تهیه و نصب کنید .
همه دستگاه‌های DVR برای ذخیره تصاویر دوربین‌هایی که در طول ۲۴ ساعت روز مشغول ثبت تصاویر هستند نیاز به هارد دیسک‌های با قابلیت ذخیره اطلاعات بالا دارند برای این‌که هارد دیسک متناسب برای DVR خود را انتخاب کنید عوامل بسیاری تاثیر گذار است که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم.

دستگاه ضبط تصویر DVR

مدت زمان تصویربرداری

ازآنجایی‌که اگر تعداد دوربین‌های مداربسته و ساعات ثبت تصاویر آن‌ها بالا باشد فضای بسیار زیادی را برای ذخیره اطلاعات نیاز خواهید داشت و این نکته برای انتخاب هارد دیسک مورد نیازتان بسیار مؤثر خواهدبود. البته امروز مکانیزمی طراحی‌شده است که در زمان تشخیص حرکت اطلاعات ثبت و ذخیره می‌شود که به‌طور چشمگیری از ثبت اطلاعات بیهوده پیشگیری می‌کند و تا حدود زیادی مشکل فضای ذخیره‌سازی را کم می‌کند.

حذف تصاویر مشابه

روش‌هایی برای فشرده‌سازی تصاویر وجود دارد که تصاویر مشابه را تشخیص داده و آن‌ها را حذف می‌کند که به‌این‌ترتیب میزان حرکت و تغییرات در محیط از عوامل تعیین‌کننده فضای مورد نیاز برای ذخیره‌سازی می‌باشد .

میزان فشرده‌سازی

از روش فشرده‌سازی برای کم کردن حجم تصاویر ثبت‌شده با کمترین میزان افت کیفیت استفاده می‌شود. این فشرده‌سازی را می‌توان بیشتر کرد و حجم فیلم را کاهش بیشتری داد و در مواردی که جزئیات در تصویر اهمیتی ندارد این روش خوبی است که فضای ذخیره‌سازی بیشتری را به وجود آورید. امروز فرمت H.۲۶۴ از پیشرفته‌ترین فرمت‌های فشرده‌سازی می‌باشد که بیشتر دستگاه‌های DVR و NVR برای فشرده‌سازی تصاویر دریافتی از آن‌ها استفاده می‌کنند.

رزولیشن ثبت تصاویر

واضح است که هر چه کیفیت و رزولیشن تصاویر ضبط‌شده بالاتر باشد فضای بسیار بیشتری را برای ذخیره‌سازی نیاز خواهد داشت که با کاهش این رزولیشن ثبت تصاویر و حجم آن‌ها کاهش می‌یابد که این امر موجب از بین رفتن جزئیات تصاویر می‌شود که ممکن است بعدها مشکلاتی را برای تشخیص درست تصاویر و اتفاقات افتاده به وجود آورد.

سرعت دوران

از نشانه‌های بالا بودن سرعت ذخیره و بازیابی اطلاعات بالا بودن سرعت دوران یک هارد دیسک است که کمترین سرعت دوران در هارد دیسک‌ها ۵۴۰۰ دور در دقیقه می‌باشد زمانی‌که شما برای ثبت تصاویر از دوربین با کیفیت بالا و تنظیمات DVR بالا استفاده می‌کنید باید توجه داشته باشید که تعداد دور در دقیقه هارد دیسک شما باید بالا باشد مقدار مناسب ۵۴۰۰ تا ۷۲۰۰ دور در دقیقه می‌باشد.

سرعت جستجو

سرعت یافتن و بازیابی بخشی از اطلاعات ذخیره‌شده که موردنظر متصدی باشد را سرعت جستجو می‌نامند. بسیاری از افراد برای خرید DVR به این نکته توجه نمی‌کنند. سرعت جستجو را بر حسب میلی‌ثانیه محاسبه می‌کنند که کمترین سرعت جستجو مناسب برای DVR ها ۸ms می‌باشد .

اندازه بافر

بافر درواقع یک حافظه cache بر روی DVR است که وظیفه ذخیره‌سازی اطلاعات به‌طور موقت را برعهده دارد تا زمانی‌که پردازنده درخواست بازیابی مجدد اطلاعات را داشته باشد بافر آن را بازگردانی می‌کند .کمترین اندازه بافر ۱۶ مگابایت می‌باشد که بافر ۳۲ و ۶۴ مگابایت گزینه‌های مناسبی برای هارد دیسک‌ها می‌باشند.

ظرفیت حافظه هارد دیسک

در گذشته برای ذخایر تصاویر DVRها از هارد های IDE استفاده میشد که میزان حافظه بسیار پایینی داشته و زمان کمی می‌توانست تصاویر را ذخیره کند،اما DVRهای امروزی توانایی پشتیبانی از هارد هایSATA را داشته و می‌توانند حجم بیشتری از تصاویر ضبط‌شده را در خود جای دهند، کمترین ظرفیت در هارد دیسک‌ها ۲۵۰ مگابایت است که دستگاه‌های ۱ و ۲ ترابایتی آن‌ها گزینه مناسبی برای خرید می‌باشند.
هارددیسک های DVR با هارد دیسک‌های کامپیوتری بسیار متفاوت هستند زیرا دوربین‌های مداربسته در تمام طول ۲۴ ساعت روز در حال ثبت تصاویری می‌باشند که برای ذخیره‌سازی آن‌ها به فضای بسیار زیادی به نسبت مدل‌های کامپیوتری نیاز است در هارد های DVR ، نود درصد برای ذخیره‌سازی و ۱۰درصد برای بازخوانی و نمایش مجدد تصاویر اختصاص داده شده‌است.

مزایای هارددیسک ها

استفاده کردن از هارد دیسک‌ها دارای مزایای دیگری نیز می‌باشد.داشتن فضای بسیار بالا برای ثبت اطلاعات و تصاویر، مقاومت و عملکرد بالا و مطمئن ،استهلاک پایین و عملکرد مرقون به‌صرفه و قیمت مناسب ازجمله مزایای استفاده از هارد دیسک‌ها برای DVR می‌باشد.شما می‌توانید انواع دوربین مدار بسته و دستگاه ضبط تصویر DVR و قطعات و لوازم جانبی مربوط به آن را در آدرس سایت ما مشاهده کرده و خریداری نمایید و از خدمات نصب و پرسنل مجرب ما بهره‌مند گردید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *