دسته‌بندی نشده

دلایل بروز آلارم کاذب در دستگاه دزدگیر اماکن و راه حل های آن

دزدگیر و دوربین مداربسته در مواقع ضروری و تشخیص خطر با تنظیماتی که برای آن بر روی آن‌ها صورت‌گرفته است فعال شده و از طریق آلارم دادن افراد ساکن و مربوط را از خطر به‌وجودآمده آگاه می‌کنند.در بسیاری از موارد مشاهده‌شده دستگاه اقدام به ارسال آلارم کاذب نموده که این امر قطعا می‌تواند به دلیل بروز مشکل فنی در دستگاه یا سایر مواردی که در این مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم کرد ایجاد شده باشد که اگر سریعاً مشکل برطرف نشود مشکلات فراوان دیگری را نیز ممکن است ایجاد کند که نمونه‌هایش را اخیراً در کشورمان و در سرقت صندوق امانات یکی از بانک‌های معتبر کشور مشاهده نموده‌ایم.آلارم‌های کاذبی که اکثر اوقات مالک یا متصدی آن را دچار اشتباه کرده و با سهل‌انگاری در هنگام بروز حادثه و سرقت واقعی به خیال کاذب بودن آلارم توجهی به هشدارها نمی‌کنند.آلارم‌های کاذب سیستم دزدگیر علت‌های زیادی دارد که در این مقاله به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

آلارم کاذب چیست؟

در واقع زمانی‌که حسگرها و سنسورها دچار اشتباه شده باشند باعث به صدا درآمدن آژیرهای خطر می‌شوند که به این اتفاق آلارم کاذب و در اصطلاح انگلیسی false alarm گفته می‌شود.

دلایل ایجاد آلارم کاذب

از دلایل متعدد ایجاد آلارم کاذب در سیستم دزدگیر اماکن می‌توان بروز ایراد و مشکل در تجهیزات و یا شیوه و نحوه صحیح نصب دزدگیر اماکن را عنوان کرد، در بسیاری از موارد استفاده از تجهیزات بی‌کیفیت و تقلبی باعث بروز این مشکل می‌شود که باید در خرید تجهیزات سیستم دزدگیر اماکن بسیار دقت کنید و از محل مطمئن خریداری و نصب آن را به افراد متخصص بسپارید برای این منظور همکاران ما در تمام ایام سال از طریق سایت فلان آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشد.
همان‌طور که بسیاری از وسایل و تجهیزات الکترونیک نیاز به دستورالعمل و آشنایی با طرز کار و عملکرد دارند استفاده از دزدگیر اماکن نیز یکسری دستورالعمل خاص خود را دارد که عدم آگاهی از نحوه کار آن باعث بروز اختلال در دستگاه و ایجاد بسیاری از آلارم‌های کاذب دزدگیر اماکن می‌باشد، برای مثال اشتباه وارد کردن رمز دستگاه یا فراموش کرده باشید که سیستم را هنگام ورود غیرفعال کرده باشید ،همچنین در بسیاری از مواقع عدم فعال‌سازی قفل کودک و دست‌اندازی کودکان از دلایل بروز اختلال می‌باشند .
از دیگر دلایل ایجاد آلارم کاذب در بسیاری از دستگاه‌ها به دلیل این‌که سیستم آن بی‌سیم بوده پس‌از مدتی باتری آن‌ها دچار تخلیه کامل می‌شود که در این هنگام دستگاه با مشکل آلارم کاذب مواجه خواهد شد.


در بسیاری از سیستم‌های دزدگیر اماکن بر روی درب‌ها و پنجره‌ها سنسورهای مگنتی کار گذاشته می‌شود که در صورت باز و بسته شدن درب‌ها و پنجره‌ها سیستم هشدار بدهد، یکی دیگر از دلایل شایع آلارم کاذب در بسیاری از موارد فراموش کردن بستن در یا پنجره‌هایی می‌باشد که به‌اشتباه به دستگاه اعلام خطر می‌کند.
ایجاد امنیت و آرامش اصلی‌ترین دلیل برای لزوم استفاده شما از دزدگیر و سیستم‌های حفاظتی می‌باشد که همین دلیل این کار را بسیار مهم و دارای اهمیت بالا می‌نماید،بسیاری از افراد با کمی تحقیق در مورد نصب این تجهیزات خود اقدام به این کار می‌کنند که اساساً این کار اشتباه است. امنیت مهم‌ترین بخش خانه یا محل کار شماست برای نصب و راه‌اندازی چنین سیستمی مهمی حتما از افراد خبره و باتجربه استفاده کنید، این افراد براساس تخصص و تجربه‌ای که در حرفه خود دارند به‌درستی از نقاط ضعف و قدرت محل موردنظر شما آگاه بوده و نصب دقیق و تخصصی آن‌ها باعث از بین رفتن بسیاری از آلارم‌های کاذب بر روی دستگاه دزدگیر اماکن شما خواهد شد. یکی دیگر از دلایل شایع بروز آلارم کاذب داشتن حیوان خانگی مانند سگ و گربه است که با تردد آن‌ها در محل دستگاه اقدام به هشدار می‌نماید.

سیستم برق رسانی دستگاه دزدگیر اماکن

از طرفی سیستم برق‌رسانی دستگاه دزدگیر اماکن باید بسیار خوب و عالی کار کند چون بروز نوسان‌های شدید و قطع و وصلی نابهنگام در برق‌رسانی باعث بروز آسیب‌های جدی به دستگاه دزدگیر اماکن می‌شود .
در برخی موارد قرار دادن اجزای یک سیستم در مناطق نامناسب برای دستگاه‌ها مشکلاتی را به‌همراه خواهد داشت ،مثلاً قرار دادن سنسور در محل‌هایی که مورد تابش خورشید هستند که این امر باعث بروز اختلال در عملکرد اشعه مادون‌قرمز و سنسورها شده و به دستگاه آلارم کاذب می‌دهد.
همچنین این سنسورها نباید در نزدیکی منابع گرمایشی و سرمایشی ساختمان قرار گیرند چون بر روی اشعه مادون‌قرمز آن‌ها بازهم تاثیر منفی دارد .
در نصب این تجهیزات حتما از افراد مجرب و باتجربه استفاده کنید که آن‌ها به‌خوبی به اصول درست و صحیح نصب سیستم دزدگیر اماکن آشنا هستم و به‌خوبی با اجرای دقیق این نکات از بروز مشکلات بعدی جلوگیری خواهند کرد .


مانند بسیاری از تجهیزات و وسایل الکترونیکی دیگر یک دستگاه دزدگیر اماکن در طول زمان دچار استهلاک و خرابی‌های می‌شود که باید در طی بازدیدهای دوره‌ای از بروز آسیب به دستگاه جلوگیری کرد و یا مشکلات را تشخیص داد و برطرف نمود.
در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با بسیاری از دلایل بروز آلارم کاذب آشنا کنیم نصب اصولی و استفاده از تجهیزات باکیفیت تا حدود زیادی از بروز مشکلات بعدی برای دستگاه‌تان جلوگیری می‌کنند، با خرید از بخش محصولات ما به‌راحتی از بروزترین و باکیفیت‌ترین تجهیزات دزدگیر اماکن از جمله دوربین مداربسته و سایر تجهیزات بهره‌مند شده و با نصب توسط همکاران ما گارانتی محصولات ما را داشته باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *